חדשות האתר

  • ברוכים הבאים לאתר המרכז הישראלי לאשראי הנותן מענה מומחים מקצועי ואיכותי לכל נושאי האשראי
  • אנו רואים לנכון להוביל את מדינת ישראל בפתרונות יצירתיים לחברות ועסקים הזקוקים להבראה
  • אנו מפעילים שירות מענה לשאלות וייעוץ ללא תשלום

הלוואות לעסקים קטנים

מרגישים חנוקים באשראי? רוצים לפתח את העסק?
צריכים מסגרת לניכיון צ'קים? רוצים סיוע במחזור המשכנתא?
לפרטים נוספים ומגוון אפשרויות גיוס האשראי
פנו אלינו ונשמח לשוב בהקדם
אני מעוניין לקבל חומר פרסומי ומידע מהמרכז הישראלי לאשראי
דף הבית / מאמרים / הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים

20/10/2011
Article Image

כותב המאמר: עידו ליבני

הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים הם חלק בלתי נפרד מההתנהלות הפיננסית בשלבים שונים של התפתחות העסק. לקיחת הלוואה לא מעידה בהכרח על בעיה פיננסית, אלא בדרך כלל על צורך בכסף נזיל להשקעה נבונה שתצמיח את העסק ותגדיל את נתח השוק שלו.

ישנם לא מעט גופים ממשלתיים ופרטיים שניתן לפנות אליהם לבקשת הלוואה, תוך הצגת נתונים עסקיים מתאימים ומתן ערבויות להחזר על פי הסכם שנקבע בין הצדדים. באופן טבעי, לקיחת הלוואה היא צעד שצריך להיעשות בשיקול דעת ורצוי גם תוך העזרות בייעוץ עסקי של מומחים בלתי תלויים.

יעוץ עסקי בתחום ההלוואות מעמיד לרשותכם ידע מקצועי וניסיון שבעזרתם תשיגו הלוואה בתנאים נוחים ותמנעו מהלוואות שלא תוכלו להחזיר אותם.

מתי תזדקקו להלוואה?

הלוואות יכולות להעמיד את ההון ההתחלתי להקמת עסק חדש ולתפעולו בשלבי ההקמה עד שיהיה רווחי. הן יכולות לעזור לעסק בקשיים לבצע ארגון מחדש ולחזור לרווחיות או לממן תהליך התרחבות, קמפיין שיווקי גדול ומהלכים עסקיים אחרים שנולדים מתוך זיהוי של הזדמנות בשוק וניצול שלה על מנת להצמיח את העסק מעבר לקיים.

בכל אחד מסוגי ההלוואות, תדרשו להעמיד נתונים על תפקוד העסק – מאזנים ודוחות רווח והפסד ולהציג את הנכסים שלו. בחלק מהמקרים יפנו להלוואות לעסקים קטנים עסקים שיש להם נכסים קבועים שאי אפשר להפשיר שיכולים לעמוד כערבות עבור הכסף הנזיל שיתקבל מההלוואה שיאפשר פעילות מוגברת של העסק.

התנהלות נבונה לקראת לקיחת הלוואה

הסיכון בלקיחת הלוואות, מתמצה בחוסר יכולת להחזיר אותן במועד והסתבכות מול נושים. לכן חשוב לעמוד על כל תנאי ההלוואות לעסקים קטנים לפני חתימה על הסכם.

* ראשית, חשוב להכיר את הגוף שממנו נלקחה ההלוואה ואופן ההתנהלות שלו, כשהלוואות ממשלתיות נחשבות בטוחות יותר ואם לוקחים הלוואה מגוף פרטי מומלץ שיהיה גוף מוכר ובעל מוניטין בתחום.

* שנית, יש לוודא את התנאים המלאים של העסקה – אופן פריסת ההחזרים, נקודות יציאה ותנאים נוספים. בעל עסק שאין לו ידע פיננסי בתחום ההלוואות בתוך העסק, יטיב לעשות אם יפנה לגורם מקצועי, גם אם הייעוץ כרוך בעלויות: כדי לא להסתבך בהלוואה לא כדאית חייבים גורם מומחה שעובד לצידכם ולא להסתפק בהבטחות של בנקאים או מומחים מטעם גורם שלישי שיש להם בסופו של יום אינטרסים אחרים משלכם.

* הפרמטר השלישי והחשוב ביותר הוא לקחת הלוואות לעסקים קטנים בסיכון נמוך וכשהמודל העסקי המוקפד מבטיח יכולת החזר. נכון שאף פעם אי אפשר לדעת במאה אחוז את התנהלות השוק ולכן צריך לצמצם בסיכון גם כשנראה שרווחיות עתידית של העסק תחזיר את ההלוואה בקלות.

הלוואות מדינה או בשוק הפרטי

הקרן לסיוע לעסקים קטנים בערבות המדינה, מעניקה לעסקים קטנים הלוואות של עד חצי מליון שקלים, בערבות ממשלתית של 70 אחוז והחזר ב-55 תשלומים במשך עד 5 שנים ובריבית נמוכה. זו ללא ספק קרן נוחה להלוואות לעסקים קטנים אבל הקריטריונים לקבלה קשיחים וזמן ההמתנה ארוך. הלוואות פרטיות קל יותר להשיג אך תנאי הריבית פחות טובים וכאמור חשוב להיעזר באיש מקצוע כדי למצוא לכם בשוק הפרטי הלוואה כדאית.

טיפ: הלוואות לעסקים קטנים הנן מנוע הצמיחה לעסק מתחיל, מתרחב או במשבר אך הלוואות טומנות בחובן סיכונים אז על תתפשרו ובחרו יועץ פיננסי שידע לכוון אתכם להלוואה הנכונה לעסק שלכם.